Mustafa BARAN

Uzman Veteriner Hekim

Öğrenim hayatına Yozgat’ta başlamış olup ilk orta öğrenimini Milli Egemenlik İlkokulu ve Sorgun Lisesinde tamamlamıştır. Hekimlik hayatı Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinde başlamıştır. Veteriner hekimliğe duyduğu ilgi ile lisans eğitimi süresince çeşitli klinik ve hastanelerde gönüllü olarak çalışmıştır. Hem öğrencilik hem de hekimlik hayatında çeşitli kurum ve kuruluşlarda sokak hayvanları ve hasta sahipleri için çeşitli projelerde görev almıştır. Hızlı çözüme olan duyarlılığı nedeniyle Kırıkkale Üniversitesi Cerrahi Anabilim dalında uzmanlık eğitimini tamamlayıp Cerrahi Bilim Uzmanı titresini almıştır.

Uzman Hekimimiz birlikte öğrenim gördüğü Vet. Hek. İhsan Koçak ile farklı bir bakış açısı yaratmak üzere 2018 yılında İstanbul’a VetMen Veteriner Kliniği kurmuştur.

1989 doğumlu olan Uzman Hekimimiz evli ve bir çocuk babasıdır. Birçok sahipsiz kedi ve köpek ile ilgilenmesinin yanında yine barınaktan zor durumdayken kurtardığı Zilli adında bir köpeği ve Çolak adında bir kedisi vardır.

Halen düzenli olarak kişisel ve mesleki gelişimi için seminer, kongre ve sempozyumlara katılmaya devam etmektedir.