Sevim Baran

Veteriner Hekim

Veteriner hekimlik seçiminde , küçük yaşlarımdan hayvanlarla içli dışlı olmam ve sevmem ile verdiğim karar olup , ilerlediğim yolda hayalimi gerçekleştirdim.

  • 01.09.1992 midyat doğumluyum ilk öğrenimimi mardinin Midyat ilçesinde Fahrettin önen i.o okudum .Lise öğrenimimi Midyat Anadolu Lisesinde tamamladım. Üniverste olarak cok sevdiğim veteriner fakültesine yerleştim.2010 yılında giriş yaptığım Van 100.yıl Üniversitesi veteriner hekimlik fakültesini 2015 te tamamladım.
  • 2014-2015 yıllarında Van ilinde bulunun belediyeye bağlı barınakta gönüllü çalıştım.Mezun olduğum sene istanbula yerleştim .İstanbul Büyükçekmece ilçesinde 2 ay gönüllü çalıştım.
  • Mardin ‘nin Midyat ilçesinde 2016-2017 yılları arasında MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünde ;Kedi , köpek hastalıkları çevre ile olan ilişkileri bakım ,davranış ve beslenmeleri ile ilgili dersler verdim.
  • Arıcılık eğitimi, arı hastalıkları ve bu sektörün geliştrilmesinde dikkat edilmesi gereken konularda dersler ve kurslar verdim.kanatlı hayvanlarımızın beslenme ve hastalıklarıyla ilgili eğitim ve kurslar verdim.Mesleğimizin olmazsa olmazı olan koruyucu hekimlikte zoonoz hastalıklar hakında seminer ve kurslar verdim